Czas rozpocząć przygotowania do inwentaryzacji 2022!

1562
views

Mamy kwiecień i… tradycyjnie, jak co roku, nasze zainteresowanie inwentaryzacją spadło prawie do zera (co widać również po statystykach odwiedzin portalu inwentaryzacja.info.pl). 15 stycznia dawno minął, 85 dzień po dniu bilansowym również, kierownik jednostki przyjął ostateczne rozliczenie inwentaryzacji za 2021 rok – czas na odpoczynek! Prawdopodobnie zasłużony odpoczynek.

Jednakże…

Warto już dziś pomyśleć o tym, jak będzie wyglądała nasza inwentaryzacja jesienią 2022 roku. Dla tych jednostek, dla których przypada obecnie 4-letni okres na przeprowadzenie spisu z natury środków trwałych – zmiany jakie odbyły się w ostatnich dwóch latach, szczególnie w obszarze cyfryzacji – mogą oznaczać konieczność zaplanowania zupełnie na nowo procedur inwentaryzacyjnych. A to tylko jedna z niespodzianek, która może spotkać jednostki.

Dlatego polecam zapoznać się z kilkoma publikacjami, które przybliżą temat inwentaryzacji (linki poniżej)

A najbardziej polecam skorzystać z prowadzanych przeze mnie szkoleń – czy to otwarte – współpracuję z najlepszymi firmami szkoleniowymi, czy też zamknięte – https://inwentaryzacja.info.pl/2022/03/inwentaryzacja-2022-zorganizuj-szkolenie/

Na razie zatem zasłużony odpoczynek, ale od maja – wracamy do inwentaryzacji!

Piotr Rybicki